Аз, инженерът
За втора поредна година “Аз, инженерът” ще събере водещите технологични компании в България на едно място, за да покаже на младите специалисти, студенти и гимназисти, че НАУКА и ИНОВАЦИИ се случват и тук и възможностите за професионална реализация в България са много.
Програмата на събитието е динамична и разнообразна и ще изпълни втория етаж на Интер Експо Център през целия ден.
Сутринта ще започнем с презентации на компании, инженери и изобретатели, които ще разкажат за най-интересните аспекти на своята дейност, опит и разработки. На обяд, студентите и младите специалисти ще имат възможност да разговарят неформално с представители на участващите компании, за да научат за възможностите и перспективите, които те предлагат. По същото време ще започне и състезанието по роботика на Роболига, последвано от втория блок интересни презентации в зала "Витоша".
През целия ден, посетителите ще могат да разглеждат и да участват в щандовете-работилници на различни компании и организации, които ще подготвят конкретни задачи и казуси за решаване и ще показват нагледно части от своята дейност.
Събитието е напълно безплатно и отворено за всички посетители - професионалисти, студенти, любители на джаджите и технологиите.
Нужна е само регистрация!
КОГА: 11.03.2015
МЯСТО: Inter Expo Center, Sofia
ВХОД: СВОБОДЕН
Ясен и Сергей
Ясен и Сергей ще разкажат за проекта си за умен кошер.Ясен завършва Ланкастър Юнивърсити със специалност Бизнес Мениджмънт, но истинската му страст е в разработването на смислени софтуерни решения. Самостоятелно развива от начало до край няколко ERP платформи, както и социалната платформа CoFounder.bg, която позволява на млади, зелени предприемачи да намерят "съучастници". Понастоящем, той посвещава цялото си време в развитието на проекта за умен кошер, целящ да изучава медоносните пчели и да спомогне за повсеместното им запазване.
Сергей е авиоинженер, изпитващ страст към създаването на смислени решения на световни проблеми. Търсенето на нови предизвикателства го отвежда в програмата „Космически Предизвикателства“, където той изучава как космически и експоненциално растящи технологични трендове могат да се превърнат в устойчиви бизнес модели. Тази програма е трамплин за спечелването на пълна стипендия за Singularity University в НАСА, където той продължава да търси нови начини за подобряването живота на хората по целия свят. В момента той е ръководител на техническата част от отбора на Bee Smart Technologies и неин основател.
Георги Бояджиев
Георги Бояджиев ще разкаже за разработения от него и екипа му робот за автоматично пробиване на кости с приложение в ортопедичната хирургия.Георги Бояджиев е преподавател в СУ „Св. Климент Охридски“, ФМИ, Катедра Информационни технологии и Аналитична механика. От 2001 до 2013 г. е старши научен сътрудник в Института по механика, БАН. В периода 2004 – 2010 г. е бил член на Специализиран научен съвет по приложна математика и механика при ВАК.
Работил е по проекти и е специализирал в Германия и Япония. Водил е лекции и упражнения в СУ „Св. Климент Охридски”, ТУ – София , ТУ – Габрово, Gifu University, Япония и Техническия университет Рига.