BETA

Обучения
Automation Testing Advanced




Automation Testing Advanced


В днешно време тестването на приложенията е неизбеж-но за осъществяването на успешен софтуерен проект. Така или иначе, това е взискателен процес, от гледна точка на ресурси и време, и поради тази причина често може да се стигне до забавяне след първоначално обявените крайни срокове и до цялостно оскъпяване на проекта. Отговорът на този проблем е ефективното автоматизирано тестване. Може би тези от Вас, които имат опит с автоматизираното тестване са имали усещането, че то изисква доста усилия на фона на стойността, която носи. Може би, дори повечето от Вас са установили, че в проектите, грешките, които се получават се дължат по-скоро на проблем в самия тест от колкото проб-лем на системата. Или може би Вие имате опит с добавянето / поправянето на вече съществуващи тестове в автоматизи-рани хранилища, но сега се изправяте пред предизвикателс-твото да стартирате автоматизация от нулата за нов проект? Ако виждате себе си в някоя от изброените ситуации, значи този курс ще Ви бъде от полза. Началото ще бъде по-теоретично, представяйки ключови теми от обширното прос-транство на безплатния софтуер за автоматизация. Практи-ческата част ще бъде фокусирана върху автоматизираното тестване на функциониращо UI и бекенд API тестове на уеб приложение. Ще бъде проектирано и внедрено хранилище за автоматизирано тестване от нулата за конкретно уеб прило-жение. Ще бъдат обяснени мотивацията, добрите практики и пътеките на приложеното решение.

Повече информация може да намерите тук.

 


КОГА: 24.09.2015

МЯСТО: ITCE Обучителен Център, бул. Цариградско шосе 115Г, Бизнес център Мегапарк, +359 2 44 00 444, info@itce.com

ДЕН 1
1. Развиване на първи кодиран тест от нулата. Как да направим автоматизиран тест с помощта на WebDriver. Локализиране на тестов елемент, взаимодействие и създа-ване на сценарии. Потвърждаване на определени събития и стойности.
2. Как изберем подходящо приложение за стартиране на тестове – TestNG. Изпъл-нение на паралелни тестове и организирането им в групи. Разширяване функционал-ностите на jUnit за постигане на максимална производителност.
3. Как да направим справките си изчистени и добре изглеждащи – ReportNG. De-fault reports are not clear and structured enough, let’s make them much better.
4. Планиране на специална тестова рамка – модел на 4 нива. Дефиниране на проект-ната организация на теста на високо ниво.
5. Базови тестове и общи функционалности. Как да поддържаме всички общи меха-низми на едно място и да ги използваме повторно при необходимост?
6. Дефиниране на тестови елементи в карти на елементите. Как да структурираме тестовите елементи, така че да бъде лесна поддръжката е употребата.
7. Комбиниране на тестовите елементи в тестови изгледи. Тестовите елементи ще бъдат повторно използвани, също както и тестовите действия могат да бъдат повта-ряни.
8. Лесни за поддръжка тестове и такива, със самостоятелни коментари. Имайки високо ниво на абстракция и многократност на тестовите компоненти, ние сме в със-тояние да развием автоматизирани тестове бързо и ефективно.

ДЕН 2
1. Каква среда е необходимо за ефективното осъществяване на тестовете? Предс-тавяне на най-добрите практики на организиране на тестовите етапи. Какви тестове се извършват пи определените етапи?
2. Автоматизирани тестове – разпределено изпълнение. Как се стартират тестове паралелно на различни машини, в целта да се увеличи скоростта на осъществяване.
3. Какво се разбира под Continues Integration (CI)? Как се насрочва стартирането на тестове след всяко потвърждаване в хранилището на кода?
4. Какво се разбира под Continues Delivery (CD)? Как се прилага тест на дадено при-ложение в опред

 

Ангел Цветков