Алгоритми
Алгоритми
Към кого е насочено обучението?
Обучението е насочено към студенти и професионалисти с интереси в областта на алгоритмите. То се реализира с подкрепата на Юбисофт София, а най-добре представилите се ще имат възможност да продължат развитието си като служители на компанията.
За Юбисофт София
Юбисофт София, основано през 2006 г., е най-голямото гейм дев студио в България с капацитет самостоятелно да разработва ААА игри. През годините българският екип има значим принос в разработката на игри от световноизвестните поредици Prince of Persia, Tom Clancy’s Ghost Recon и Assassin’s Creed. Креативността и качеството на работа в София не отстъпват на стандартите на Юбисофт във всяка една друга точка по света и българските специалисти се ползват с изключително уважение като едни от най-добрите в индустрията. В момента в студиото работят над 200 души, с тенденцията екипът да продължава да се разраства устойчиво. За своите 12 години на пазара Юбисофт София има издадени над 17 заглавия, а в момента работи по създаването на няколко световноизвестни игри, сред които Tom Clancy’s The Division 2, Beyond Good and Evil 2 и Skull & Bones.
Продължителност
Курсът е вечерен и има продължителност единадесет занятия. Те се провеждат 2 пъти седмично, като всяко от тях е с продължителност 3 астрономически часа.
Цена: БЕЗПЛАТНО
2 пъти седмично
3 часа на лекция
За да се включите в обучението, моля, изпратете актуално CV на office@mnknowledge.com http://www.mnknowledge.com/algorithms_ubi.html
Важно: личните Ви данни ще бъдат използвани единствено за целите на обучението.
КОГА: 31.01.2019
МЯСТО:
Програма
- Какво е алгоритъм и има ли той почва у нас? По какво оценяваме алгоритмите и защо да го правим?
- Типове данни и поведението им. Математически алгоритми. Работа с реални числа. Точност на пресмятането. Особености.
- Рекурсия. Търсене с връщане. Мемоизация.
- Комбинаторни алгоритми. Генериране, поведение и особености на комбинаторните конфигурации
- Статистически и вероятностни алгоритми. Алгоритми с произволен елемент (Randomized algorithms).
- Основи на паралелните изчисления и алгоритми. Особености и с какво да внимаваме.Илюстрация с OpenMP. Примери с някои статистически алгоритми.
- Алгоритми за сортиране. Видове, особености.
- Общи алгоритми: пряка селекция, вмъкване, мехурче, клатене, сортировка на Шел, сортиране чрез сливане, бързо сортиране
- Специални алгоритми: броене, радиксно сортиране
- Търсене – линейно, двоично, интерполационно, паралелно.
- Структури данни. Видове, класификация, идеи. Линейни структури данни: стек, опашка, списък, масив.
- Хеш-функции, хеширане, хеш-таблици.
- Пирамида, пирамидално сортиране.