BETA

Обучения
МОДУЛ: Cyber Security - септември 2018




МОДУЛ: Cyber Security - септември 2018


Модулът „ Киберсигурност“ е съставен от три курса, които дават напреднали познания относно ИТ сигурността на системи, приложения и мрежи чрез хакването им ( с етична цел).

Модулът започва с курс по „Компютърни мрежи“, който ще ви запознае с техни фундаментални принципи и ще ви разкрие детайли за функционирането им. Ще започне с основни понятия и концепции и постепенно ще задълбочи в различни видове протоколи, за които ще разберете защо са нужни и как работят.

Следва курс по основи и принципи на етичното хакерство. Хакерските техники, които ще научите, ще ви дадат ясна представа за цялостния процес на етичното хакерство. Обучението е практически насочено и ще ви научи как да тествате, сканирате и хаквате  неадекватно защитени цели, използвайки най-актуалните хакерски инструменти.

Накрая на модула ви очаква курс по етично хакерство за напреднали. В него ще можете да надградите уменията си по киберсигурност, които сте придобили в предходните два курса.

Крайната цел на модула „Киберсигурност“ е курсистите да получат знания за ключови проблеми, засягащи света на сигурността на информацията, процеса на управление на инциденти и тестовото проникване в системи и ресурси. Ще бъдат показани техники за откриване на различни видове следи, отпечатъци и мерки за противодействие на атаки.

Цена за присъствена форма на обучение: 420 лв.

Цена за онлайн форма на обучение: 360 лв.

Заявии своето участие тук.


КОГА: 25.09.2018

МЯСТО: жк Изгрев, ул. Тинтява 15-17

Васил Йорданов, Симеон Кърцелянски и Любомир Тулев

Васил Йорданов работи в сферата на IT от 2006 година, специализирал в областта на мрежовите технологии. Има дългогодишен опит като трейнър и консултант в различни проекти и е сертифициран Microsoft, Cisco, HPE и Aruba инструктор. През последните години работи като Subject Matter Expert (SME) и преподавател по мрежови технологии, а в момента е консултант по облачни услуги и сигурност.

Симеон Кърцелянски
Симеон е мрежов инженер с над 5 години опит в израждането и поддръжката на компютърни мрежи и сървърни системи. В момента развива своята дейност в сферата на сигурността. Успешно преминава курсовете на Cisco, LPI, Novell, VmWare vSphere, Microsoft и Intel. Зад гърба си има реализирани проекти за АЕЦ Козлодуй, внедряване на SIEM системи базирани на domain controller за защита и проследяване на корпоративни мрежи.

Любомир Тулев е бивш ръководител на екип като инспектор в отдела за борба с киберпрестъпления в ГДБОП, работейки дълги години по разследвания на киберпрестъпление със страни от цяла Европа, Съединените щати, Нова Зеландия, Русия и други. Участвал е в разследването на OCSE / VCAC случаи и е анализира стотици компютри, използвайки последните cyber forensic технологии. Контактна точка през последните 8 години на Facebook, Международната група за разследване на ФБР, Интерпол и Европол за България.

Специализира в откриването и използването на специфични решенията за случаите на киберпрестъпления, включващи лица, използващи TOR и други аномизиращи услуги. Добре подготвен в областта на компютърните, мобилните и интернет технологиите, OSINT, таргетирано намиране на хора и информация, прихващане на информация посредством Facebook социалната мрежа и т.н. Той редовно предоставяше обучения на полицейски служители, както и на Европол и Интерпол.

От 1 година е част от екипа на Аматас като експерт по предоставянето на решения за киберсигурност. Водещ експерт на компанията в сферата на Социалното инжинерство, Етичното хакерство и Лабораторията за Cyber Forensics. Сертифициран преподавател на международната организация EC Council, притежаващ CEH, CHFI, CEI и редица други сертификати в областта на киберсигурността и защитата на информацията.